O nas

Historia firmy


Firma ALFINE-TIM, początkowo ALFINE P.E.P, działa na polskim rynku już od 25 lat. Od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem i sprzedażą na polskim rynku układów scalonych firmy Analog Devices (jednego ze światowych liderów w zakresie produkcji zaawansowanych mikroukładów elektronicznych), a od 2016 roku poszerzyła swoją działalności o sprzedaż elementów elektronicznych firm takich jak między innymi NXP, ON Semiconductors, ATMEL, Linear Technology, STM, Texas Instruments,

W roku 2010 firma zmieniła formę własności, kontynuując swą dotychczasową działalność pod nazwą ALFINE-TIM. Rozbudowany dział handlowy ALFINE-TIM wspierany jest przez certyfikowanych inżynierów aplikacyjnych o różnych specjalnościach.
Dzięki temu klient ma możliwość uzyskania ze strony firmy zarówno bieżącej pomocy technicznej, np. w zakresie doboru komponentów pod aplikację lub rozwiązania problemów technicznych, jak i długofalowej, np. poprzez rejestrację projektów i uzyskania dzięki temu specjalnych warunków dostaw podzespołów.
Firma posiada także doświadczony dział serwisu, który również świadczy pomoc techniczną w zakresie eksploatacji sprzedawanych urządzeń.

Od 2016 roku firma poszerzyła swoją działalności o dystrybucję elementów elektronicznych firm takich jak: NXP, ON Semiconductors, ATMEL, Linear Technology, STM, Texas Instruments, Infineon, Samsung, Cypress. Dzięki temu mamy możliwość pełnego wsparcia klienta poprzez realizację kompletacji elementów dla całego projektu

W zakresie wsparcia rynku ALFINE-TIM uruchomiła własny program wypożyczeń szerokiego asortymentu zestawów ewaluacyjnych (rozwojowych) związanych z komponentami produkcji Analog Devices. Czas wypożyczenia zestawu ograniczony jest do 4-8 tygodni w zależności od jego rodzaju. Program ten daje klientom możliwość podjęcia świadomej decyzji o zakupie danego zestawu. Program Wypożyczeń wplata się w ofertę samej firmy Analog Devices, która, poprzez swój University Program, wspiera działalność instytucji non-profit (np. uczelni), oferując możliwość zakupienia ze znacznym rabatem zestawów Eval Board oraz narzędzi uruchomieniowych. Analog Devices udostępnia również tzw. wersje testowe - ograniczone czasowo – oprogramowania w postaci środowisk uruchomieniowych DSP, jak Cross Core Embedded Studio czy VisualDSP++. Do istotnych narzędzi wsparcia inżynierów-projektantów zaliczają się organizowane przez ALFINE-TIM szkolenia/seminaria. Mają one charakter ogólnotechniczny - w zakresie aplikacji komponentów elektronicznych lub wysoko wyspecjalizowany - poświęcony głównie różnym aspektom zastosowań techniki DSP oraz układów pochodnych. Druga grupa szkoleń-seminariów ma charakter zamawiany. Odbywają się one w siedzibie ALFINE-TIM.

Kolejnym z profili działalności firmy są prace badawczo-rozwojowe w zakresie przemysłowych układów pomiarowych i sterowania - w tym do zastosowań w energoelektronice - służące opracowaniu gotowych urządzeń. Działalność ta wpisana jest formalnie w zakres aktywności gospodarczej ALFINE-TIM i odbywa się w oparciu o własne, wyspecjalizowane centrum. Do ważniejszych opracowań zaliczają się:

  • systemy uruchomieniowe DSP, np. ALS-G3-2368PCI,
  • falowniki rodziny Labinverter do zastosowań specjalnych – naukowo-badawczych i dydaktycznych,
  • systemy do analizy jakości energii elektrycznej w sieciach n.n.,
  • falowniki rodziny Sinverter z quasisinusoidalnym napięciem wyjściowym do zasilania silników indukcyjnych,
  • urządzenia i układy rodziny Ecocurrent, w skład której wchodzi m.in. rodzina energoelektronicznych filtrów aktywnych, własne rozwiązania przepływomierzy elektromagnetycznych oraz projekty zlecane zewnętrznie - w tym realizowane wspólnie z Analog Devices.

W ramach aktywności w obszarze badawczo-rozwojowym ALFINE-TIM prowadzi od lat - w oparciu o dwustronne umowy - współpracę ze znaczącymi krajowymi ośrodkami naukowo-badawczymi, do których zalicza się np. Politechnika Poznańska.

W roku ubiegłym firma wzbogaciła się o kolejne centrum - uruchomione w nowo wybudowanej siedzibie w Tarnowie Podgórnym - pozwalające na małoskalową produkcję układów i urządzeń elektronicznych. Wyposażone jest ono m.in. w oprogramowanie Altium Designer, AutoCad, specjalizowane obrabiarki oraz linię do automatycznego montażu elementów na PCB. W tym zakresie swej działalności firma świadczy również usługi zewnętrzne - od projektu do prototypu.


Nasza ofertaProdukty ADUżyczenia

Próbki

Jeśli jesteś zainteresowany próbkami produktów firmy Analog Devices, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Firma ALFINE-TIM służy pomocą w zdobyciu próbek.

Zapytaj o próbki

Kontakt

Adres:
"ALFINE-TIM" Z. GŁUCHY - Sp. jawna
ul. Poznańska 97B
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel.: +48 61 89 66 934
Fax: +48 61 81 64 414
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.